طرح مقرره تضمین کیفیت و اعتبار دهی اکادمیک تایید شد

baqir_admin
دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۱ - ۴:۳۲
g

جلسه کمیته قوانین کابینه به ریاست جلالتماب قانونپوه استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و رئیس این کمیته برگزار شد.

در این جلسه نخست ابعاد مختلف طرح مقرره تضمین کیفیت و اعتبار دهی اکادمیک موسسات تحصیلات عالی مورد بررسی قرار گرفت.

پوهنمل عبدالتواب بالا کرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی گفت این طرح مقرره به هدف تنظیم طرز فعالیت اداره و بورد تضمین کیفیت و اعتبار دهی اکادمیک مؤسسات تحصیلات عالی، فراهم نمودن زمینه خدمات تحصیلی با کیفیت و مؤثر مطابق معیارهای تضمین کیفیت و اعتبار دهی، تسهیل روند تطبیق، ترویج و نهادینه سازی معیارهای تضمین کیفیت و اعتبار دهی در مؤسسات تحصیلات عالی و فراهم نمودن زمینه تطبیق معیارهای تضمین کیفیت و اعتبار دهی در مؤسسات تحصیلات عالی تهیه و ترتیب شده است.

همچنان پوهندوی دکتور محمد نعیم عظیمی رییس تضمین کیفیت و اعتباردهی وزارت تحصیلات عالی نیز پیرامون چگونگی تحقیقات علمی، طرزالعمل های اعتبار دهی، وضعیت فعلی روند اعتبار دهی و شرایط اعتبار دهی موسسات تحصیلات عالی، مراحل اعتبار دهی برنامه ای و اعتبار دهی موسساتی نهادهای تحصیلات عالی برای اعضای جلسه معلومات ارایه کرد.

اعضای جلسه پس از بحث و تبادل نظر در باره اصطلاحات، تشکیل، وظایف بورد تضمین کیفیت و اعتبار دهی اکادمیک، شرایط اعتبار دهی مؤسسات تحصیلات عالی، شرایط و مراحل اعتبار دهی برنامه‌ای و ارزیابی مؤسسات تحصیلات عالی، این طرح مقرره را تأیید کردند.

در این جلسه فیصله شد که یک جلسه اختصاصی تحت نظر وزارت عدلیه و با حضور نمایندگان وزارت تحصیلات عالی، نماینده شورای عالی طبی و نماینده اتحادیه پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی دایر گردد و تمام نکات اصلاحی مطرح شده از سوی اعضای کمیته را در متن مقرره درج و سپس این طرح را به جلسه کابینه ارایه کنند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۱ - ۴:۲۲
Background image

ده ها تن از متعلمان مدارس دینی و محصلان حمایت شان را از برنامه های ا.ا.ا طی یک گرد همایی اعلام نمود

ده ها تن از زنان و دختران اعم از متعلمان مدارس دینی، محصلان و سایر اقشار جامعه طی یک گردهمایی در پوهنتون تعلیم و تربیه کابل حمایت شان را از برنامه های ا.ا.ا در رابطه به تحصیل غیر مختلط. . .

شنبه ۱۴۰۰/۶/۲۰ - ۴:۷
Background image

رئیس جدید التقرر ریاست منابع بشری وزارت تحصیلات عالی معرفی شد

محمد ادریس ابوبکر به حیث رئیس جدید التقرر ریاست منابع بشری وزارت تحصیلات عالی به کارمندان این ریاست معرفی و به کار آغاز نمود.

در محفل معرفی آقای ابوبکر، سرپرست معینان مالی و اداری و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۱۶ - ۱۱:۳
Background image

رئیس جدید التقرر ریاست اطلاعات، نشرات و روابط عامه وزارت تحصیلات عالی معرفی شد

دوکتور دلاور سیلاب به حیث رئیس جدید التقرر ریاست اطلاعات، نشرات و روابط عامه وزارت تحصیلات عالی امروز به کارمندان این ریاست معرفی و به کار آغاز نمود.

در محفل معرفی دکتور دلاور سیلاب. . .

BACK TO NEWS