مراکز آموزش زبان انگلیسی ( ELCLC) در پوهنتون های دولتی دوباره فعال می گردد

Azizorayakhel.admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۴:۱۶
ش

قرار است مراکز آموزش زبان انگلیسی ( ELCLC) به کمک سفارت ایالات متحده امریکا در یکتعداد از پوهنتون های دولتی دوباره فعال گردد.

این برنامه پس از یک سال وقفه در پوهنتون های کابل، پولی تخنیک کابل، ننگرهار، کندهار، بامیان، خوست، کندز، پوهنتون هرات و تعلیم و تربیه هرات، پوهنتون بلخ و تعلیم و تربیه بلخ راه اندازی گردیده و سالانه 18 هزار محصل را تحت پوشش قرار خواهد داد.

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی امروز در نشستی با ذکرالله اوریا معاون امور فرهنگی سفارت ایالات متحده امریکا گفت که آموزش زبان انگلیسی در شرایط کنونی یک نیاز مبرم برای محصلان است و فعال سازی مراکز آموزش زبان انگلیسی در نهاد های تحصیلی منحیث ممد درسی می تواند در ارتقای ظرفیت محصلان به ویژه در بخش های تحقیق، ترجمه و استفاده از منابع خارجی موثر واقع گردد.

پوهنمل بالاکرزی روی مکانیزم فعالیت این مراکز، مدیریت سالم، امتحان سویه شاملان این برنامه و گزارش دهی فعالیت ها صحبت نموده روی کیفیت تدریس و یادگیری بهتر زبان انگلیسی تاکید کرد.

معین علمی وزارت تحصیلات عالی همچنان در صحبتی که از طریق انلاین با خانم کریس مسوول امور فرهنگی سفارت ایالات متحده امریکا در کابل انجام داد از آغاز فعالیت دوباره مراکز آموزش انگلیسی در 11 پوهنتون در 9 ولایت کشور تشکر نموده خواستار توسعه ایجاد همچو مراکز در پوهنتون های سایر ولایات شد.

بعدا خانم کریس از حمایت و توجه وزارت تحصیلات عالی در زمینه قدردانی نمود و وعده داد تا فعالیت های شان را در سایر پوهنتون ها نیز گسترش دهند.

ش

قابل ذکر است که آموزش زبان انگلیسی در این مراکز به کمک مالی سفارت ایالات متحده امریکا از سوی یک کمپنی خصوصی پس از امضای یک تفاهمنامه پیش برده خواهد شد.

معین علمی وزارت تحصیلات عالی گفت که قبلا این برنامه ها به صورت غیر منسجم در نهاد های تحصیلی تدویر میگردید اما در این مرحله تلاش صورت گرفته است که با مدیریت بهتر و به شکل منظم و موثر تر پیش برده شود.

 

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۵:۴۹
Background image

وزارت تحصیلات عالی روی بهبود آموزشی و زیر بنایی موسسه تحصیلات عالی غور توجه جدی می نماید

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی طرح ها و پیشنهادات مردم غور را استماع نموده و به آنان وعده سپرد که روی بهبود وضعیت آموزشی و زیربنایی مؤسسه تحصیلات عالی این ولایت،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۴:۳۴
Background image

دکتور عباس بصیر با سفیر پاکستان ملاقات نمود

هشتصد تن از جوانانی که قبلا در بورسیه های تحصیلی کشور پاکستان کامیاب شده اند، در روزهای آینده ویزه های شان صادر و به آن کشور اعزام خواهند شد.

این مطلب در ملاقاتی که امروز میان دکتور. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۲:۳۳
Background image

پروسه بازنگری 33 پوهنتون و موسسه دولتی و خصوصی آغاز می شود

قرار است پروسه بازنگری 33 پوهنتون و موسسه دولتی و خصوصی کشور در چارچوب تضمین کیفیت و اعتبار دهی تا یک هفته دیگر آغاز گردد.

به همین منظور ورکشاپ چهار روزه آموزشی معرفی چارچوب تضمین. . .

BACK TO NEWS