نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با رئیس اداره اترا دیدار نمود

Azizorayakhel.admin
شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۹:۱۲
ش

اداره تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان (اترا) بر دوام حمایت این اداره از نهادهای تحصیلات عالی افغانستان در بخش خدمات تکنالوژی معلوماتی تاکید کرد.

این مطلب را عمر منصور انصاری رئیس اداره اترا در دیداری که امروز با دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی و معینان این وزارت انجام داد ابراز نمود.

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی، نوراحمد درویش معین مالی و اداری، در حضور داشت دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با صحبت و یاد آوری برخی چالش های که اخیراً بابت قطع انترنت در نهاد های تحصیلی صورت گرفته بود، ابراز داشتند که اداره اترا همواره در راستای تأمین و تهیه انترنت، شبکه‌سازی و تجهیز لابراتوار ها و برنامه های ارتقای ظرفیت و نو آوری با پوهنتون های کشور همکاری کرده اند که قابل قدر است.

معینان وزارت تحصیلات عالی هم‌چنان خواستار تداوم همکاری تا آخر سال مالی جاری شدند و علاوه کردند که برای سال چهارده صد با درنظر داشت مکانیزم های جدید و ایجاد سهولت در مسیر این همکاری ها ادامه خواهند داد.

عمر منصور انصاری در حضور هیأت رهبری وزارت تحصیلات عالی از سابقه حمایت و همکاری اداره اترا با وزارت تحصیلات عالی صحبت نموده گفت که این اداره تاکنون 29 پوهنتون را با فایبر نوری، چهارده پوهنتون را با شکبه جهانی -TEIN- (Taxpayer Identification Number) وصل نموده، سه پوهنتون را با کمپیوتر لب مجهز ساخته و هم‌چنان در سه پوهنتون دیگر شبکه های داخلی انترنت را فراهم کرده است.

رئیس اداره عمومی اترا علاوه کرد که اترا در بخش های نوآوری، تولیدات و تحقیقاتی که منجر به ابتکارات و نوآوری های جدید علمی در فرایند تحصیل شود، جداً علاقه مند و آماده همکاری است. وی به هیأت رهبری وزارت تحصیلات عالی اطمینان داد که تا آخر سال مالی 1399 از پوهنتون ها حمایت می کنند و برای سال چهارده صد با درنظر داشت راهکار های جدید به همکاری با وزارت تحصیلات عالی افغانستان ادامه خواهند داد.

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با ابراز قدردانی از اداره تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان (اترا) همکاری این اداره را برای نهادهای علمی کشور مؤثر خوانده، شبکه سازی و تأمین انترنت برای نهادهای علمی را سازنده و حیاتی خواند.

وی افزود که تهیه تکنالوژی معلوماتی و کار گیری از آن در روند آموزش بر کیفیت و گسترش دانش منجر می شود و قابلیت تحقیق و پژوهش استادان را بالا می برد.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی با سپردن وعده تداوم همکاری با اداره اترا گفت که در آینده نزدیک باید روی مکانیزمی کار صورت گیرد تا دسترسی به مراکز تحقیقات جهانی به سهولت برای استادان نهاد های علمی افغانستان فراهم شود و حمایت اداره تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان روی کیفیت فعالیت های نهادهای علمی اثر گذارتر واقع شود.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۸:۷
Background image

جلسه کمیته ملی تثبیت قابلیت ها دایر گردید

جلسه کمیته ملی تثبیت قابلیت ها (NQF) امروز تحت ریاست معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی دایر شد.

در این جلسه پوهندوی سید فرهاد شهید زاده معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی روی ضرورت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۱:۵۶
Background image

جلسه کمیسیون موسسات تحصیلات عالی خصوصی دایر شد

جلسه کمیسیون مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی تحت ریاست دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی دایر گردید.

در این جلسه معینان و تمام رؤسای ادارات مرکزی وزارت تحصیلات عالی،. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۰:۵۲
Background image

دفتر ( WEE-NPP2) وزارت مالیه کارمندان اناث وزارت تحصیلات عالی را در بخش توانمند سازی اقتصادی همکاری می کند

دفتر ( WEE-NPP2) یا برنامه دارای اولویت ملی توانمند سازی اقتصادی زنان در وزارت مالیه، در بخش های مورد نیاز که منجر به توانمند سازی اقتصادی کارمندان اناث وزارت تحصیلات عالی گردد، این. . .

BACK TO NEWS