نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی در جشن فراغت محصلان موسسه تحصیلات عالی خصوصی قلم اشتراک نمود

Azizorayakhel.admin
شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۹:۲۴
ش

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن تبریکی به فارغان، نهاد های تحصیلات عالی خصوصی را بازوی توانمند وزارت تحصیلات عالی خوانده گفت:"متاسفانه ظرفیت جذب داوطلبان در نهاد های تحصیلات عالی متناسب با نیازمندی های کشور نبوده و در این راستا تلاش می نماییم تا با استفاده از فرصت ها و امکانات موجود، زمینه تحصیلات بیشتر را فراهم سازیم."

سرپرست وزارت تحصیلات عالی با تاکید بر نهادینه سازی فرهنگ تحقیقات و تولیدات علمی گفت، وزارت تحصیلات عالی درنظر دارد تا نهاد های تحصیلی کشور نقش علمی و اکادمیک خویش را در راستای تربیه کادر های ورزیده و نیروی بشری توانمند را مطابق به نیاز بازار کار مسوولانه ایفا نمایند.

دکتور بصیر فارغ التحصیلان را سرمایه فکری و معنوی افغانستان عنوان نموده گفت که وزارت تحصیلات از فارغ التحصیلان انتظار دارد که بعد از فراغت ظرفیت های علمی و پژوهشی خویش را به سطح ملی و بین المللی بالا برده و نیازمندی جامعه خویش را مرفوع سازید.

قابل ذکر است که موسسه تحصیلات عالی خصوصی قلم دارای دو پوهنحی و شش دیپارتمنت می باشد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۵:۴۹
Background image

وزارت تحصیلات عالی روی بهبود آموزشی و زیر بنایی موسسه تحصیلات عالی غور توجه جدی می نماید

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی طرح ها و پیشنهادات مردم غور را استماع نموده و به آنان وعده سپرد که روی بهبود وضعیت آموزشی و زیربنایی مؤسسه تحصیلات عالی این ولایت،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۴:۳۴
Background image

دکتور عباس بصیر با سفیر پاکستان ملاقات نمود

هشتصد تن از جوانانی که قبلا در بورسیه های تحصیلی کشور پاکستان کامیاب شده اند، در روزهای آینده ویزه های شان صادر و به آن کشور اعزام خواهند شد.

این مطلب در ملاقاتی که امروز میان دکتور. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۲:۳۳
Background image

پروسه بازنگری 33 پوهنتون و موسسه دولتی و خصوصی آغاز می شود

قرار است پروسه بازنگری 33 پوهنتون و موسسه دولتی و خصوصی کشور در چارچوب تضمین کیفیت و اعتبار دهی تا یک هفته دیگر آغاز گردد.

به همین منظور ورکشاپ چهار روزه آموزشی معرفی چارچوب تضمین. . .

BACK TO NEWS