نتایج کانکور سال 1399 اعلان شد

Azizorayakhel.admin
شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۹:۳۱
ش

در کنار توجه به کمیت، کیفیت آموزش وپی گیری اهداف انکشاف پایدار در حوزه تحصیلات عالی از اولویت های کاری ماست.

این مطلب را دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی به مناسبت اعلان نتایج کانکور سال 1399 ابراز کرد.

در محفلی به این مناسبت، دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی، پوهاند عبدالقدیر خموش رئیس اداره ملی امتحانات، عبدالکریم طوطاخیل معاون اداره امور، رئیس معارف شهر کابل، وکلای پارلمان، رؤسای پوهنتون های چهارگانه مرکز، استادان و خانواده مطبوعات اشتراک ورزیدند.

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی در آغاز بابت اعلام نتایج کانکور ملی سال 1399 از ادارۀ ملی امتحانات سپاسگزاری کرد و افزود که شفافیت در فرایند کانکور به وجه احسن تأمین و از دخالت مصؤن بود.

وی افزود که هنوز هم ظرفیت جذب جوانان از نظر کمیت محدود است و ایجاب می کند که ظرفیت فراگیر شود و سطح پذیرش جوانان بلند برده شود.

وزیر تحصیلات عالی با تاکید برکار امدی نظام تحصیلی گفت که در کنار توجه به کمیت، در آینده روی کیفیت آموزش، تولید علم و دانش به عنوان موتور متحرک اقتصاد و توسعه ای جامعه، توجه جدی مبذول خواهد داشت.

دکتور عباس بصیر با عرض تبریکی به بهترین های کانکور ملی و اولیای آنان وعده سپرد که ٢٠ بورسیه‌ی تحصیلی را برای اول نمره تا بیستم نمره عمومي و ١٠٢ بورسیه‌ی تحصیلی دیگر برای اول نمره تا سوم نمره هر ولايت درنظرگرفته خواهد شد.

پوهاند عبدالقدیر خموش رئیس اداره ملی امتحانات با تاکید بر شفاف برگزار شدن آزمون کانکور سراسری گفت که اداره ملی امتحانات سالانه از500 هزار تن امتحان می گیرد و این اداره ظرفیت اخذ امتحان از یک میلیون تن را دارا می باشد.

وی گفت که از میان 200 هزار داوطلب کانکور سال 1399، بیش‌ تر از سه هزار ناکام نداریم و۹۸ در صد از داوطلبان کانکور امسال نمرات کامیابی اخذ کرده اند.

ش

دراین نشست ازاول نمره تا دهم نمره به ترتیب ذیل اعلام شد:

شمسیه فرزند محمد نسیم از لیسه محمد آصف مایل شهر کابل با گرفتن ۳۵۳.۱۸۵ نمره مقام اول را به خود اختصاص داده و به پوهنتون طبی کابل راه یافته است. نعمت‌الله ولد محفوظ‌ الله از کابل با ۳۵۳.۱۳۳ نمره، محمد مجتبی ولد گل حسین با ۳۵۰ نمره از کابل، توریالی ولد سید کریم با ۳۴۹ نمره از بدخشان، احمد فواد ولد احمد رحیم با ۳۴۹.۷ نمره از کابل، زین‌العابدین ولد بادار با ۳۴۸ نمره، احمد وثیق ولد احمد قسیم با ۳۴۸ نمره و نصیحه ولد رحیم داد با ۳۴۸ نمره از کابل، وثیق ولد خیرمحمد با ۳۴۸ نمره از ولایت غور و فضل احمد با ۳۴۸ نمره از ولایت هرات به ترتیب دوم تا دهم نمره کانکور امسال اعلام شده‌اند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۵:۴۹
Background image

وزارت تحصیلات عالی روی بهبود آموزشی و زیر بنایی موسسه تحصیلات عالی غور توجه جدی می نماید

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی طرح ها و پیشنهادات مردم غور را استماع نموده و به آنان وعده سپرد که روی بهبود وضعیت آموزشی و زیربنایی مؤسسه تحصیلات عالی این ولایت،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۴:۳۴
Background image

دکتور عباس بصیر با سفیر پاکستان ملاقات نمود

هشتصد تن از جوانانی که قبلا در بورسیه های تحصیلی کشور پاکستان کامیاب شده اند، در روزهای آینده ویزه های شان صادر و به آن کشور اعزام خواهند شد.

این مطلب در ملاقاتی که امروز میان دکتور. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۲:۳۳
Background image

پروسه بازنگری 33 پوهنتون و موسسه دولتی و خصوصی آغاز می شود

قرار است پروسه بازنگری 33 پوهنتون و موسسه دولتی و خصوصی کشور در چارچوب تضمین کیفیت و اعتبار دهی تا یک هفته دیگر آغاز گردد.

به همین منظور ورکشاپ چهار روزه آموزشی معرفی چارچوب تضمین. . .

BACK TO NEWS