کمیسیون سیستم مدیریت معلوماتی تحصیلات عالی ایجاد شد

baqir_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۸ - ۱۱:۳۶
g

کمیسیون سیستم مدیریت معلوماتی تحصیلات عالی (HEMIS) امروز ایجاد و به کارش آغاز نمود.

هدف از ایجاد کمیسیون یاد شده بازنگری و جمع آوری سیستم های مدیریتی و معلوماتی زیر یک چتر واحد، ایجاد سیستم های مورد نیاز ادارات مرکزی این وزارت و تطبیق آن می باشد.

نور احمد درویش معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی و رئیس کمیسیون یاد شده، ایجاد کمیسیون سیستم مدیریت معلوماتی تحصیلات عالی (HEMIS) را یک گام موثر در راستای گزار به سوی حکومتداری الکترونیکی و استفاده درست از سیستم های ایجاد شده الکترونیکی در تحصیلات عالی کشور خواند.

وی گفت که بعد از این تمام سیستم های مدیریتی و معلوماتی در وزارت تحصیلات عالی کشور، پس از ارزیابی دقیق این کمیسیون در هماهنگی اداره ملی احصائیه و معلومات، اجازه تطبیق و استفاده را دریافت خواهند کرد.

آقای درویش همچنان گفت که به اساس فرمان مقام عالی ریاست جمهوری کشور، وزارت تحصیلات عالی تا اخیر سال 1400 تمام سیستم های مدیریتی و معلوماتی خویش را الکترونیکی خواهد ساخت.

سپس اعضای کمیسیون، روی ساختار، مکانیزم و لایحه کاری کمیسیون بحث های همه جانبه نموده و در نتیجه سه کمیته کاری جهت پیشبرد بهتر امور ایجاد گردید. همچنان به منشی کمیته هدایت داده شد تا یک نماینده با صلاحیت از اداره ملی احصائیه و معلومات در جلسات بعدی کمیسیون شرکت نموده و یک تیم تخنیکی از اداره ملی احصائیه و معلومات به وزارت تحصیلات عالی دعوت گردد؛ تا در تهیه سیستم های مورد نیاز ریاست های مرکزی این وزارت را همکاری تخنیکی نمایند.

این کمیسیون به شمول رئیس و معاون 12 عضو دارد و قرار است جلسه بعدی کمیسیون سیستم مدیریت معلوماتی تحصیلات عالی (HEMIS) تا دو هفته دیگر برگزار گردد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۲۱
Background image

جلسه ای به منظور غنامندی و نهایی سازی اساسنامه مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست دایر شد

به منظور غنامندی و نهایی سازی اساسنامه مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست افغانستان، جلسه کمیته مشترک تحت رهبری معین علمی وزارت تحصیلات عالی برگزار شد.

در آغاز جلسه پوهنمل عبدالتواب. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۵:۸
Background image

جلسه شماره سوم کمیسیون تأسیس پوهنتون بین المللی اسلامی افغانستان دایر شد

به اساس فیصله جلسه شماره سوم کمیسیون تأسیس پوهنتون بین المللی اسلامی افغانستان،  جلسه میان وزارت های شهرسازی و اراضی، تحصیلات عالی، سفارت افغانستان در مالیزیا، نمایندگی جمهوری اسلامی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۴:۵۹
Background image

پلان کاری پروژه (AHEAD) از سوی هیئت رهبری وزارت تحصیلات عالی استماع گردید

این پلان بخشی از پلان پنجساله پروژه یاد شده می باشد که از سوی دفتر اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا تمویل می گردد.

در محفلی که به همین مناسبت در وزارت تحصیلات عالی دایر شد،. . .

BACK TO NEWS