طرح بهبود و تنظیم امور لیلیه های نهاد های تحصیلات عالی دولتی کشور نهایی گردید

baqir_admin
دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۳ - ۱۱:۱۶
g

در جلسه ای که به این منظور تحت ریاست نوراحمد درویش معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی و اشتراک رییس تدارکات این وزارت و معاونان اداری شماری از پوهنتون های کشور بصورت حضوری و آنلاین دایر گردید، مسوده طرح بهبود و تنظیم امور لیلیه های نهاد های تحصیلات عالی کشور که از سوی کمیته موظف تهیه شده است، بعد از ارایه پیشنهادات اصلاحی لازم مورد تائید قرار گرفت.

   معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی با ابراز قدردانی از اعضای کمیته، طرح یاد شده را یک سند جامع عنوان نموده آن را در قسمت تنظیم بهتر امور اعاشوی لیلیه های کشور مفید خواند.

 وی گفت که این طرح که به هدف مدیریت بهتر، کاهش مصارف، جلوگیری از اجراات دوگانه و بهبود امور لیلیه ها آماده شده است، قرار است بعد از اصلاحات لازم به شورای رهبری این وزارت ارایه و بعد از تائید با مقام عالی ریاست جمهوری کشور شریک ساخته شود.

 همچنان در این جلسه عبدالله صوفی زاده رییس تدارکات وزارت تحصیلات عالی در رابطه به مسوده طرح نامبرده معلومات داده گفت که در تهیه این طرح از تجارب کشور های منطقه و فرا منطقه و همچنان ارزش های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور استفاده شده است.

 گفتنیست که در حال حاضر 22 لیلیه دولتی در نهاد های تحصیلی کشور وجود دارد که از جمله 90 هزار تن محصلان واجد شرایط ؛ 20 هزار تن آنان شامل این لیلیه ها بوده و متباقی نسبت کمبود اتاق های کافی، پول بدل اعاشه دریافت می نمایند.

تازه خبرونه

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۸:۱
Background image

په کابل پوهنتون کې د روژې مبارکې میاشتې وروستۍ لسیزه او د قرانکریم نازلېدل ونمانځل شول

"قرآن د سولې، عدالت او ورورولۍ د ټینګښت لپاره ښکاره دستورونه لري، د علم او پوهې عامولو او همدارنګه د انسان د نېکمرغۍ  لپاره هدایت او عالي پيغام دی."

دغه ټکي په کابل پوهنتون کې د قرآن. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۵ - ۱۲:۵
Background image

د لوړو زده کړو خصوصي موسسو کمېسیون ناسته جوړه شوه

د لوړو زده کړو خصوصي موسسو کمېسیون ناسته د لوړو زده کړو وزیر دوکتور عباس بصیر په مشرۍ جوړه شوه. په دې ناسته کې د دغه وزارت معینانو، د مرکزي ادارو رییسانو، د مرکز څلورګونو پوهنتونونو. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۴ - ۱۰:۱۷
Background image

د لوړو زده کړو وزیر د سرحدونو او قبایلو له وزیر سره وکتل

د لوړو زده کړو وزیر دوکتور عباس بصیر د سرحدونو او قبایلو له وزیر محب الله صمیم سره په خپل کاري دفتر کې وکتل.

 په دغه لیدنه کې  دواړو اړخونو په سرحدي ولایتونو کې د زده کړو پر قوي کېدو. . .

BACK TO NEWS