به منظور تقویت و بلند بردن مهارت های زبان عربی فاضلان کرام جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه و ابراهیم النخعی رحمة الله علیه کورس زبان عربی در جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه دایر شد.

ameen_admin
چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۹
trerteerer

در این کورس که بیشتر از ۱۵۰ تن فاضلان تخصصات جامعات عبدالله بن مسعود رضی الله عنه و ابراهیم النخعی رحمة الله علیه ولایت کندهار اشتراک نموده اند، دروس شان مطابق تقسیم اوقات تهیه شده از جانب اساتید مجرب جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه به پیش برده می شود. 
شیخ عبدالماک نیازی رئیس تخصصات جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه ضمن ارایه معلومات پیرامون جامعه یاد شده، در مورد هدف از برگزاری کورس زبان عربی در این جامعه گفت: « به اساس نیازی سنجی سالانه خویش که ما انجام دادیم برای تقویت مهارت های زبان عربی فاضلان کرام این جامعه نیازی جدی محسوس می گردید که خوشبختانه با حمایت رهبری وزارت تحصیلات عالی توانستیم کورس ۴۰ روزه زبان عربی را به همکاری استادان این نهاد علمی راه اندازی نمائیم.»
شیخ نیازی اضافه نموده گفت از آنجایکه تمامی مضامین و دروس تخصصات این نهاد به زبان عربی می باشد بناَ لازم است که فاضلان ما با اصول و قواعد زبان عربی تسلط کامل داشته باشند تا بتوانند در رشته خویش آنچنانیکه لازم است تحصیل و مصدر خدمت به خود و جامعه خویش گردند.
به گفته رئیس تخصصات جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه نظر به ارزیابی های که صورت گرفته است فاضلان کرام با علاقمندی خاص به دروس کورس حاضر شده و برنامه های درسی را که از جانب اساتید برای شان داده می شود به صورت منظم تعقیب می نمایند که تا کنون نتایج خوبی در قبال داشته است.موصوف همچنان گفت که ما در نظر داریم تا چنین برنامه ها را در تمام زون های کشور راه اندازی نمائیم.
همچنان فاضلان کرام شامل در این کورس ضمن سپاسگزاری از رهبری وزارت تحصیلات عالی و جامعه عبدالله بن مسعود، برگزاری کورس تقویت زبان عربی را یک نیاز جدی برای شان عنوان نموده اظهارداشتند که کورس متذکره در راستای بلند بردن مهارت های زبان عربی شان خیلی مهم و حیاتی می باشد.
قابل ذکر است که جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه دارای پنج تخصص بوده که تخصصات آن معادل درجه ماستری می باشد. 

آخرین اطلاعیه ها

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۴ - ۷:۱
Background image

اعلان داوطلبی پوهنتون علوم طبی کابل” ابوعلی ابن سینا”


موضوع : پروژه ترمیمات تعمیرات ریاست شفاخانه تدریسی میوندبابت سال مالی ۱۴۰۲
ریاست شفاخانه تدریسی میوند ازتمام داوطلبان واجد شرایط دعوت مینماید تا درپروسه داوطلبی باز پروژه ترمیمات . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۴ - ۶:۶
Background image

اطلاعیه تصمیم اعطایی قرار داد


عنوان: پروژه ترمیمات تعمیر گدام جهت استفاده تدریسی و  اداری، ساخت اتاق های لیلیه و لندسکیپ ساحه تخصصات جامعه دینی ولایت هلمند
      بدینوسیله به تأسی از فقره (2) ماده چهل و سوم قانون . . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۸ - ۱۰:۳۷
Background image

اعــــلان برنده گی 


    
تاریخ:      08/09/1402  مطابق به:      16/05/۱۴۴۵
عنوان: اعلان برنده گی پروژه بازسازی و نوسازی میدان فوتبال و ساخت سرک دوش در اطراف میدان فوتبال پوهنتون تعلیم وتربیه کابل 
شماره . . .

بازگشت به اطلاعیه ها

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۶ - ۸:۱۹
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی طی دیداری با مسوولان و استادان موسسه تحصیلات عالی فراه، وعده سپرد که مشکلات آن موسسه را مرفوع و محیط تحصیلی بهتر را به محصلان این موسسه  مهیا خواهد کرد.

شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی به ادامه سفر های کاری خود به ولایت های مختلف کشور، از موسسه تحصیلات عالی فراه دیدار کرده، ضمن شنیدن در مورد فعالیت ها، خواست ها. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۵ - ۹:۵۷
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی در ادامه سفر های کاری شان به زون غرب کشور، ضمن دیدار از بخش های مختلف موسسه تحصیلات عالی بادغیس در یک اجتماع بزرگ مردمی نیز شرکت نمود.


شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی در این دیدار که از بخش های مختلف موسسه تحصیلات عالی بادغیس انجام داد، مشکلات این نهاد علمی را از نزدیک ملاحظه کرد. موصوف در. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۴ - ۹:۵۳
Background image

تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه میان پوهنتونِ تعلیم و تربیه کابل و مؤسسه تحصیلات عالی زابل امضاء گردید.


تفاهم‌نامه همکاری علمی و تحقیقی دو جانبه، میان پوهنتون تعلیم و تربیه کابل و موسسه تحصیلات عالی زابل از سوی مسئولان نهاد های تحصیلی متذکره امضاء گردید. 
شیخ الحدیث مولوی سید بشیر آغا. . .

BACK TO NEWS