دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی به کارمندان این وزارت معرفی شد

Azizorayakhel.admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۵:۱۳
ش

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی توسط معاون دوم ریاست جمهوری به کارمندان این وزارت معرفی و رسما به کار آغاز کرد.

در محفلی که به همین مناسبت ترتیب گردیده بود هیأت رهبری و کارمندان وزارت تحصیلات عالی، معاون سیاسی شورای عالی مصالحه ملی، یکتعداد رؤسای پوهنتون های دولتی و خصوصی و برخی از نمایندگان مردم در شورای ملی شرکت نموده بودند.

قانونپوه سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری ضمن قدردانی از کارکردها و دستاورد های پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست قبلی وزارت تحصیلات عالی، به دکتور عباس بصیر نامزد وزیر جدید وزارت تحصیلات عالی تبریک گفته، اظهار آرزو مندی نمود تا رهبری جدید این وزارت، سکتور تحصیلات عالی کشور را به گونه ی مدیریت نماید که نیاز بوده و مردم انتظار دارند.

ش

معاون دوم رئیس جمهور گفت که آقای بصیر از تجارب غنی در فعالیت‌های دولتی برخوردار است و مطمئن هستم که این وزارت را به خوبی و با شایستگی مدیریت و رهبری خواهد کرد.

پوهنمل عبدالتواب بالاکزی معین علمی و سرپرست قبلی وزارت تحصیلات عالی، از حمایت مقام عالی ریاست جمهوری و معاونین شان جهت تطبیق طرح ها و برنامه های این وزارت اظهار امتنان نموده گفت، که اهداف کاری وی در مدت سرپرستی اش بهبود کیفی نظام تحصیلی کشور بوده و دستاورد های موثر و مفید نیز در این راستا حاصل گردید.

ش

وی به دکتور عباس بصیر نامزد وزیر جدید این وزارت خیر مقدم گفته اطمینان داد که با تشریک مساعی در پیشرفت تحصیلات عالی سعی و تلاش خواهد کرد.

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی از آشنایی با وضعیت تحصیلات عالی افغانستان سخن گفته علاوه نمود که در راه تقویت برنامه های معقول فعلی که در این وزارت ادامه دارد گام برداشته و روی نوآوری ها نیز کار خواهد کرد.

ش

موصوف از خدمات پوهنمل بالاکرزی بخاطر رشد کیفی تحصیلات عالی کشور قدردانی نموده و در پیشبرد برنامه ها با کمک همدیگر تاکید نمود.

در این مراسم همچنین اسدالله سعادتی معاون شورای عالی مصالحه ملی نیز سخنرانی کرده و معرفی داکتر عباس بصیر را به عنوان سرپرست و نامزد وزیر وزارت تحصیلات عالی تبریک گفت. وی از رهبری حکومت برای تکمیل کابینه جدید به هدف ارایه خدمات بهتر قدردانی کرد.

ش

سپس پوهاند محمد عثمان بابری رییس پوهنتون کابل به نمایندگی از پوهنتون های دولتی و خصوصی کشور صحبت نموده، از معرفی داکتر عباس بصیر به عنوان یک چهره اکادمیک در رهبری وزارت تحصیلات عالی استقبال کرد.

ش

محفل با اهدای لوح تقدیر به پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست قبلی وزارت تحصیلات عالی خاتمه یافت.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۸ - ۵:۱۱
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی از چگونگی عرضه خدمات در مرکز پذیرش مراجعین نظارت نمودند

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با جمعی از هیات رهبری این وزارت، از چگونگی عرضه خدمات بخش های مختلف در مرکز پذیرش مراجعین نظارت نمودند.

در این نظارت سرپرست وزارت. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۷/۷ - ۵:۳۹
Background image

جلسه شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی دایر گردید

جلسه شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی دایر گردیده، ضمن تمجید رئیس منابع بشری وزارت تحصیلات عالی روی سایر مواد شامل اجندا بحث و فیصله های لازم صورت گرفت.

ریاست منابع بشری وزارت تحصیلات. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۷/۷ - ۵:۳۶
Background image

اول نمره الی دهم نمره کانکور 1399 از سوی هیات رهبری وزارت تحصیلات عالی تقدیر شدند

در محفل تقدیر از این نخبگان کانکور، دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن تبریکی پیروزی داوطلبان یاد شده سعی و تلاش آنان را در راه تعلم، برای خانواده های شان و مردم. . .

BACK TO NEWS