رئیس جدید پوهنتون پولی تخنیک کابل رسماً به کارش آغاز کرد

Azizorayakhel.admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۸ - ۷:۵۰
a

رئیس جدید پوهنتون پولی تخنیک کابل از سوی معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی به کارمندان آن پوهنتون معرفی و رسماً به کار آغاز  نمود.

پوهندوی سید فرهاد شهید زاده معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی در محفل معرفی پوهنوال عبدالرشید اقبال رئیس جدید پوهنتون پولی تخنیک کابل خطاب به هیات رهبری، استادان و کارمندان آن پوهنتون گفت، که نیروی بشری، رهبری و مدیریت کارا و خدمت گذاری به عنوان مولفه های اساسی یک نهاد محسوب می گردند و وجود رهبران توانمند و خلاق، زمینه ساز پویایی و تحرک نهاد ها می باشد.

معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی، پوهنتون ‌ها را موتور متحرک رشد جوامع خواند و گفت که وزارت تحصیلات عالی بر آن است تا در رأس نهاد های تحصیلات عالی رهبری فعال، پویا و مدبر وجود داشته باشد تا بتواند از نسل پوهنتون های آموزشی محض به نسل پوهنتون های تحقیق محور عبور کند.

س

پوهندوی شهید زاده با ابراز سپاس از کارکرد های پوهنوال محمد سعید کاکر رئیس قبلی پوهنتون پولی تخنیک کابل، به رئیس جدید تبریکی عرض نموده اظهار امیدواری کرد تا پیشرفت ها و دستاورد های بیشتری نصیب این پوهنتون گردد.

پوهاند دکتور بری صدیقی مشاور مقام وزارت تحصیلات عالی نیز ضمن سپاس گزاری از رئیس قبلی پوهنتون پولی تخینک کابل، هدف از این تقرر ها را زمینه بکارگیری استعدادهای متفاوت عنوان کرد و گفت که رعایت اصل تغییر و تبدیل که بخشی از فرهنگ اداری است، می تواند موجبات حس همکاری دیگران را برای ایجاد یک محیط خوب علمی فراهم کند.

س

پوهنوال عبدالرشید اقبال رییس جدید التقرر پوهنتون پولی تخنیک کابل نیز با سپاس گزاری از رییس پیشین این پوهنتون، از مقام ریاست جمهوری اسلامی افغانستان و رهبری وزارت تحصیلات عالی بابت اعتماد به خودش سپاسگزرای نمود و ابراز داشت که با کمال صداقت و حسن نیت و فعالیت برای آینده بهتر این نهاد علمی کارهای ارزشمندی را انجام خواهد داد و گام های استواری دراین زمینه خواهد برداشت.

او با شرح برنامه های خویش تعهد سپرد تا زمینه ی را فراهم بسازد که جایگاه پوهنتون پولی تخنیک کابل برازنده تر از پیش گردد و تحقیقات علمی در این پوهنتون جنبه های عملی تر و موثر تر از پیش پیدا کنند.

س

محفل با اهدای سپاسنامه وزارت تحصیلات عالی بابت کارکرد ها و زحمات پوهنوال محمد سعید کاکر خاتمه یافت.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۳ - ۴:۲۶
Background image

وزیر تحصیلات عالی با معاون ریاست عمومی بورسیه های کشور ترکیه دیدار کرد

دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی در دفتر کاری اش با سید یوسف معاون ریاست عمومی بورسیه های کشور ترکیه دیدار نمود.

در این دیدار دو طرف روی تحکیم روابط علمی میان دو کشورِ دوست صحبت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۲ - ۱۱:۴۷
Background image

کار کمیته بازنگری و مرور ساختار تشکیلاتی ادارت مرکزی وزارت تحصیلات عالی تکمیل شد

کار کمیته بازنگری و مرور بر ساختار تشکیلاتی ادارت مرکزی وزارت تحصیلات عالی که تحت ریاست معین مالی و اداری امروز برگزار شد، با تائید طرح ساختار تشکیلاتی دو ریاست دیگر، تکمیل گردید.

در. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۱ - ۴:۳۲
Background image

طرح مقرره تضمین کیفیت و اعتبار دهی اکادمیک تایید شد

جلسه کمیته قوانین کابینه به ریاست جلالتماب قانونپوه استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و رئیس این کمیته برگزار شد.

در این جلسه نخست ابعاد مختلف طرح مقرره تضمین کیفیت و اعتبار دهی. . .

BACK TO NEWS