سرپرست وزارت تحصیلات عالی در حاشیه کنفرانس بین المللی وزیران تحصیلات عالی و معارف فدراتیف روسیه، با محصلان افغان مقیم شهر کازان کشور تاتارستان دیدار کرد.

ameen_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۳:۵۱
ewrrwerwer


در این دیدار شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی در حالیکه مولوی حبیب الله آغا سرپرست وزارت معارف نیز حضورداشت، ضمن اشاره به سهولت های که وزارت تحصیلات عالی برای استادان و محصلان افغان مهیا کرده است، گفت که امارت اسلامی افغانستان در راستای تقویت و پیشرفت نظام تحصیلی کشور توجه خاص نموده و بودجه کافی را در اختیار این وزارت قرار داده است که در تاریخ تحصیلات عالی کشور سابقه ندارد.
وی اضافه نموده گفت: « به اساس هدایت امیرالمومنین صاحب حفظه الله، به تمام ادارات امارتی وظیفه سپرده شده است که در بست های خالی شان فارغان نهاد های تحصیلی کشور را جذب نمایند.»
سرپرست وزارت تحصیلات عالی همچنان از محصلان خواست که با شوق و علاقه به دروس شان توجه نموده و در کنار حفظ ارزش های دینی و ملی شان، به قوانین، مقررات و ارزش های فرهنگی کشور میزبان نیز توجه داشته و از کشور شان به خوبی نمایندگی نمایند.
سپس محصلان یاد شده ضمن ابراز خرسندی از تشریف آوری سرپرست وزارت تحصیلات عالی به آن کشور، یک سلسله خواست ها، پیشنهادات و مشکلات شان را با سرپرست وزارت تحصیلات عالی شریک ساخته که از جانب وی به سفارت افغانستان و مسوولان ریاست ارتباط خارج و تنظیم بورس ها هدایت داده شد که در حصه حل مشکلات آنان اقدامات عاجل نمایند.
قابل ذکر است که شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی روز شنبه هفته جاری جهت اشتراک در کنفرانس دوم بین المللی وزیران تحصیلات عالی و معارف به شهر کازان کشور تاتارستان فدراتیف روسیه در ترکیب هیئت بلند پایه امارت اسلامی عازف آن کشور گردید که قرار است در کنفرانس متذکره سخنرانی نیز نماید.

آخرین اطلاعیه ها

یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳ - ۱۰:۲۳
Background image

اطلاعیه فراخوان اخذ مقالات علمی-تحقیقی پوهنتون خصوصی کاردان

قرار است پوهنتون خصوصی کاردان نخستین کنفرانس ملی تحت عنوان «استقبال از آینده: ابتکارات،  ابهامات، تهدیدات و چالش های هوش مصنوعی» را برگزار نماید.
 بناَ از تمام استادان نهاد های تحصیلات . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۹:۲۳
Background image

اطلاعیه تصمیم اعطای قرارداد


بدین وسیله به تأسی ازفقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده می شود، وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد، قرارداد پروژه  تهیه و تدارک وسایل ، تجهیزات و مواد لابراتواری . . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۱ - ۱۰:۲۲
Background image

اطلاعیه تصمیم اعطای قرارداد 


موضوع : پروژه تهیه و اعمار یک باب تشناب ریاست انکشاف برنامه های علمی: 
بدین وسیله به تاسی ازفقره )۲(ماده چهل وسوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رساینده می شود که وزارت تحصیلات عالی درنظر . . .

بازگشت به اطلاعیه ها

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳ - ۱۰:۱۹
Background image

وزیر صحت عامه وعده سپرد تا یک باب کلینیک را در پوهنتون سید جمال الدین افغانی کنر ایجاد کرده و یک عراده امبولانس را نیز به این پوهنتون بسپارد. 


مولوی نور جلال جلالی سرپرست وزارت صحت عامه و شیخ رحیم الله حقانی معاون اداره ملی امتحانات این وعده را طی سفر رسمی به ولایت کنر و دیدن از پوهنتون سید جمال الدین افغانی کنر سپردند.
عبدال. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳ - ۴:۲۸
Background image

نشست ویژه شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی به هدف تعقیب امورات کاری این وزارت، تحت ریاست شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی دایر شد


در آغاز نشست سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن تبریکی عید گذشته به اعضای شورای رهبری، از برگزاری روز های مبارک عید در فضای امن و پایان یافتن آن بدون هیچ نوع مشکلات ابراز خوشی کرد.
نامبرده. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۸:۱
Background image

معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی در نشستی با کارمندان وزارت تحصیلات عالی، از آنان خواست که به امور کاری شان دقت بیشتر نموده کار امروز را به فردا نگذارند.


مولوی حافظ محمد حامد حسیب معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی، در نشستی که با کارمندان وزارت تحصیلات عالی طی صحبت های اصلاحی و رهنمودی، روی دقت و تسریع امور کاری کارمندان این وزارت. . .

BACK TO NEWS