نتایج کانکور سال 1400 اعلان شد

baqir_admin
یکشنبه ۱۴۰۰/۶/۷ - ۱۰:۲
g

مراکز علوم دینی و عصری در راستای پیشرفت و انکشاف یک کشور اسلامی از جمله نهاد های شمرده می شود، که ا.ا.ا به حمایت و توسعه آن متعهد می باشد.

این مطلب را شیخ عبدالباقی حقانی رییس کمیسیون تحصیلات عالی ا.ا.ا ، در مراسم اعلان نتایج کانکور سال 1400، که در پوهنتون تعلیم و تربیه کابل برگزار گردید، بیان داشت.

آقای حقانی با اشاره به ساختار های دولت های اسلامی و غیر اسلامی و دیدگاه این دولت ها به نظام های تعلیمی و تحصیلی آنان در راستای تربیه جوانان، گفت: «ا.ا.ا نهاد های تحصیلی اعم از علوم دینی و عصری را یک نیاز مبرم، برای پیشرفت و خودکفایی افغانستان دانسته و از آن حمایت و حفاظت می نماید

وی اضافه کرد که عامل اساسی ترقی کشور های پیشرفته جهان، توجه و سرمایه گذاری در بخش های تعلیمی و تحصیلی آن کشور ها بوده، که امروز از جمله ممالک مرفه در سطح جهان می باشند.

آقای حقانی در رابطه به دیگاه ا.ا.ا پیرامون نظام تحصیلی کشور گفت؛ ا.ا.ا طی 20 سال جهاد و مبارزه به حفاظت، توسعه و انکشاف تحصیلات عالی در کشور متعهد بوده و همیشه تلاش نموده که به نهاد های تحصیلی در جریان این مبارزات آسیب نرسد.

رئیس کمیسیون تحصیلات عالی با ابراز اینکه در آینده نزدیک نهاد های تحصیلی کشور باز خواهد شد، گفت که آبادی و رفاع این کشور به دست استادان نهاد های تحصیلی بوده و آنان می توانند با تربیه کادر های جوان و تحصیل یافته، افغانستان را در قطار کشور های پیشرفته قرار دهند.

شیخ عبدالباقی حقانی رئیس کمیسیون تحصیلات عالی امارت اسلامی افغانستان ضمن تبریکی به داوطلبان کانکور سال 1400 که به تحصیلات عالی راه یافته اند، بر شفافیت بیشتر این پروسه تاکید ورزید.

سپس پوهاند عبدالقدیر خموش رئیس عمومی اداره ملی امتحانات پیرامون پروسه کانکور سال 1400 معلومات داده گفت؛ که این پروسه در سه مرحله با شفافیت کامل و زحمات اساتید ممتحن و حمایت همه جانبه مجاهدین .ا.ا.ا در سراسر کشور اخذ شد.

وی اظهارداشت که اداره ملی امتحانات با تعهد که دارد در راستای تحکیم شفافیت بیتشر این پروسه ملی کار نموده و در نظر دارد سال آینده تمام پروسه کانکور را در یک دور به استثنای کابل اخذ نماید.

به گفته وی در آزمون کانکور امسال 179 هزارو 9۲۹ تن اشتراک نموده بودند که از آن جمله 68 هزارو 930 تن به تحصیلات عالی، 11 هزارو 435 تن به نیمه عالی، 95 هزارو 201 تن واجد شرایط به موسسات تحصیلات عالی خصوصی راه یافته و تعدادی هم ناکام شده اند.

قابل ذکر است که در امتحان کانکور سال 1400 سلګۍ بنت موسی خان با اخذ ۳۵۲.۵۷۵، احسام الدین ولد کرام الدین با اخذ ۳۵۲.۵۳۳ و ثناوالله ولد بسم الله با اخذ ۳۵۰.۸ نمرات جایگاه اول الی سوم را به دست آورده و به پوهنځی طب پوهنتون علوم طبی کابل راه یافته اند.

آخرین اطلاعیه ها

پنجشنبه ۱۴۰۲/۲/۲۸ - ۷:۴۲
Background image

اطلاعیه عام تصمیم اعطای قرارداد

    بدین وسیله به تأسی ازفقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده می شود، وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد، قرارداد پروژه تهیه وتدارک نیازمندی (5) قلم اجناس مورد ضرورت  . . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۲/۲۸ - ۵:۴۳
Background image

اطلاعیه تصمیم اعطای قرارداد!

بدین وسیله به تآسی از فقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده میشود، {وزارت تحصیلات عالی} در نظر دارد، قرارداد پروژه تهیه و تدارک نیازمندی های وسایل تکنالوژی دفاتر . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۲/۱۹ - ۱۱:۱۷
Background image

اطلاعیه

جامعه عبدالله بن مسعود «رضی الله عنه» وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد که در سال روان ۱۴۰۲ هـ ش در بخش تخصص فی الافتاء والقضا فاضلان جدید را جذب نماید.
شرایط پذیرش:
1-    داشتن سند دوره . . .

بازگشت به اطلاعیه ها

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۳/۱ - ۱۲:۱۴
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی در دفتر کارش با سفیر کشور چین دیدار نمود

در این دیدار شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم صاحب سرپرست وزارت تحصیلات عالی، از همکاری های کشور چین در بخش های صنعت، تجارت علی الخصوص در بخش تحصیلات عالی ابراز قدر دانی کرد.
موصوف با. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۳/۱ - ۱۰:۵۳
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی در دفترکاری اش با سفیر کشور پاکستان دیدارکرد.

شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم صاحب سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن خوش آمدید به سفیر کشور پاکستان و هیئت همراه شان  به حقوق همسایه گی از نظر دین مبین اسلام اشاره نموده تاکید برادامه. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۲/۳۱ - ۱۶:۳
Background image

ریاست منابع بشری وزارت تحصیلات عالی برای ۷۱ تن از کار کنان خدماتی این وزارت ورکشاپ آموزشی ۶ ماه راه اندازی نمود. 

 

مفتی عبدالکریم امیری رئیس منابع بشری این وزارت در برنامه آغازین روز این ورکشاپ در رابطه به ارزش و اهمیت سواد صحبت نموده از شاملان این ورکشاپ خواست با تمام توان در حصه فراگیری تعیلم و. . .

BACK TO NEWS