نشستی به منظور بررسی حضور قشر اناث در پست های وزارت تحصیلات عالی دایر گردید

baqir_admin
شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۶:۳۱
ت

به منظور بررسی حضور قشر اناث در پست های رهبری و تصمیم گیری در ادارات وزارت تحصیلات عالی امروز نشستی در این وزارت دایر شد.

در این نشست محمد مصطفی یونس زاد رئیس منابع بشری وزارت تحصیلات عالی، هیأتی از کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، ملکه قاسمی آمر جندر وزارت تحصیلات عالی و جمعی از کارمندان اناث این وزارت شرکت نموده بودند. محمد مصطفی یونس زاد رئیس منابع بشری این وزارت در رابطه به وضعیت کنونی، چالش ها و برنامه های وزارت تحصیلات عالی در جهت حضور پررنگ زنان و دختران در سطوح رهبری و تصمیم گیری ها در این وزارت صحبت نموده گفت که هیأت رهبری وزارت تحصیلات عالی یکی از حامیان حضور پررنگ زنان و دختران در سطح رهبری این وزارت و واحد های دومی بوده و فعالیت های را در این زمینه نیز انجام داده است.

همچنان ملکه قاسمی آمرجندر وزارت تحصیلات عالی با قدردانی ازکارکرد های هیأت رهبری وزارت تحصیلات عالی در زمینه، خواستار توجه بیشتر آنان در راستای فراهم سازی زمینه های تحصیل، ارتقای ظرفیت، امتیازات و فرصت های بیشتر کاری برای قشراناث شد.

رئیس هیأت کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی نیز طی صحبتی اظهار داشت که کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی با راه اندازی تحقیق از ادارات دولتی، مهم ترین موانع دربرابر مشارکت بیشتر زنان در موقف های رهبری و تصمیم گیری ها را بررسی نموده و برمبنای آن پالیسی های مشخصی را برای رفع موانع و ایجاد تساوی جنسیتی در پست های رهبری تهیه و تطبیق مینمایند.

در اخیر پرسشنامه های کتبی از سوی هیأت کمیسیون مستقل اداری و خدمات ملکی به کارمندان اناث وزارت تحصیلات عالی توزیع گردید قابل یاد آوریست که این تحقیق به سطح ادارات دولتی در ولایات و مرکز از مدت سه ماه به این سو به راه انداخته شده است.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۷:۵۴
Background image

از روز جهانی محو خشونت علیه زنان، در پوهنتون بدخشان برگزار شد

به مناسبت بزرگداشت از روز جهانی محو خشونت علیه زنان، محفلی در پوهنتون بدخشان برگزار شد.

در محفل یاد شده رییس عمومی پوهنتون بدخشان، معاونان پوهنتون، رٶسای پوهنحی‌ها و تعدادی از استادان. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۴ - ۱۲:۵۷
Background image

هیات اعزامی وزارت تحصیلات عالی به کشور اوزبیکستان از پوهنتون در شهر ترمز دیدن کردند

هیأت اعزامی وزارت تحصیلات عالی به کشور اوزبیکستان از پوهنتونی در شهر ترمز که در آن محصلان افغان آموزش داده می شوند، دیدن نمودند. پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی و. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۴ - ۱۱:۲۹
Background image

محصلان پوهنحی ادبیات و علوم بشری پوهنتون فاریاب اشعار شان را به خوانش گرفتند

محصلان پوهنځی ادبیات و علوم بشری پوهنتون فاریاب طی یک نشست ادبی، اشعار و متن های ادبی شان را به خوانش گرفتند.

در این نشست رئیس و معاونان پوهنتون فاریاب، رئیس پوهنځی ادبیاتو علوم بشری،. . .

BACK TO NEWS