وزارت تحصیلات عالی روی بهبود آموزشی و زیر بنایی موسسه تحصیلات عالی غور توجه جدی می نماید

baqir_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۵:۴۹
a

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی طرح ها و پیشنهادات مردم غور را استماع نموده و به آنان وعده سپرد که روی بهبود وضعیت آموزشی و زیربنایی مؤسسه تحصیلات عالی این ولایت، توجه جدی صورت می گیرد.

در دیداری که فضل حق احسان رئیس شورای ولایتی غور، تعدادی از وکلا، رؤسای جامعه مدنی، صحت عامه و معارف آن ولایت با مقام وزارت تحصیلات عالی داشتند، روی کمبودی‌ها و مشکلات مؤسسه تحصیلات عالی غور صحبت کردند و از مقام وزارت تحصیلات عالی در زمنیه خواستار همکاری برای حل مشکلات در این مؤسسه شدند.

فضل حق احسان رئیس شورای ولایتی غور گفت که مؤسسۀ تحصیلات عالی غور، یگانه مؤسسۀ است که باداشتن سه پوهنځی تعلیم و تربیه، ادبیات و زراعت در این ولایت فعالیت می کند ولی دیوار احاطه، کتاب‌خانه، ساختمان های تدریسی و آب ندارد.

استاد فایق رئیس جامعه مدنی ولایت غورنیز با شرح مشکلات معارف و آموزش دختران گفت که موجودیت سه پوهنځی درمؤسسۀ تحصیلات عالی غور جوابگوی نیازمندی های مردم علم دوست غور نیست و باید مؤسسۀ مذکور با ارتقا به پوهنتون میزان جذب را بالا ببرد تا مردم غور از تحصیل محروم نمانند.

او افزود که همه ساله دختران غور به دلیل عدم ظرفیت در این مؤسسه از رفتن به دیگر ولایات خود داری می ورزند و در نتیجه از تحصیل محروم می مانند.

سپس دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی توسعه نهادهای علمی را مستلزم داشتن زیرساخت های علمی و اداری دانست و گفت که تطبیق پروژه های زیربنایی وزارت تحصیلات عالی از طریق وزارت شهرسازی صورت می گیرد و وزارت تحصیلات عالی تلاش می ورزد تا با هماهنگی با وزارت شهرسازی کار ساختمان های تدریسی را که فعلا متوقف است تکمیل نمایند.

وزیر تحصیلات عالی گفت که ضمن پیگیری دلیل توقف ساختمان تدریسی مؤسسۀ تحصیلات عالی ولایت غور، به مشکلاتی چون نبود کتاب‌خانه، بی آبی و راه های داخل این مؤسسه به گونه جدی رسیدگی خواهد شد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۱۱:۵۷
Background image

ورکشاپ سه روزه آموزش برنامه های ایدکس و افغان ایکس امروز پایان یافت

در محفلی که بدین مناسبت در پوهنتون پولی تخنیک کابل دایر شد، معین علمی، شماری از روسا، مشاور وزارت تحصیلات عالی و همچنان هیأت رهبری و استادان پوهنتون پولی تخنیک کابل اشتراک ورزیده بودند.. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۱۱:۳۰
Background image

مرکز صلح در پوهنتون سید جماالدین افغان ولایت کنر افتتاح شد

در مراسم افتتاح مرکز یاد شده والی کنر، روئسای پوهنتون های کنر و ننگرهار، تعدادی از استادان، منشی شورای ولایتی کنر، بزرگان قومی، جوانان، اعضای جامعه مدنی و محصلان شرکت نموده بودند.

رئیس. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۱۱:۹
Background image

محصلان پوهنځی ‌های حقوق و شرعیات پوهنتون بدخشان، فراغت‌شان را از برنامه‌ی کلینیک حقوقی، جشن گرفتند

123 تن محصل اعم از پسران و دختران، بعد از فراگرفتن آموزش‌ها و مهارت ‌های کلینیک حقوقی، فراغت حاصل کردند.

در محفلی که به همین مناسبت در قصر کوکچه‌ی فیض‌آباد، دایر شده بود، هیأت رهبری و. . .

BACK TO NEWS