جلسه شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی دایر شد

baqir_hiadari
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۵:۲۴
شورای رهبری

چارچوب اعتباردهی برنامه های علمی، در جلسه شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی پیشکش گردیده و مورد تأیید قرار گرفت.

جلسه شورای رهبری تحت ریاست پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با اشتراک معین امور محصلان، رؤسای ادارات مرکزی، رؤسای پوهنتون‌های مرکزی و مشاوران وزارت تحصیلات عالی دایر گردید.

در آغاز چارچوب اعتباردهی برنامه علمی که به منظور اعتباردهی و ارتقای کیفیت پوهنتون ها ومؤسسات تحصیلات عالی به سطح برنامه های علمی در کشور آماده گردیده از سوی ریاست ارتقای کیفیت و اعتباردهی به جلسه شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی جهت نظر خواهی پیشکش شد ومورد تایید قرار گرفت.

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی تدوین چارچوب برنامه علمی را یک دستاورد مهم برای وزارت تحصیلات عالی و زمینه شگوفایی و رونق علمی در نهادهای تحصیلی خواند و با سپاسگزاری ازتلاش ریاست ارتقای کیفیت و اعتباردهی گفت که این چارچوب، فصل ناتمام برنامه های ارتقای کیفیت و اعتباردهی در نهادهای علمی را تمام می کند.

وزیر تحصیلات عالی چارچوب جدید اعتباردهی برنامه های علمی را معیاری و سازگار با معیارهای منطقه یی و جهانی عنوان نموده، گفت که اجراآت مطابق مواد مندرج آن باعث بهبود کیفیت و ارتقای اعتبار اکادمیک نهادهای علمی کشور خواهد شد.

وی افزود: "تدوین و تجدید چارچوب اعتباردهی برنامه علمی باعث تأمین کیفیت و رقابت مثبت میان نهادهای تحصیلات عالی در سطح دیپارتمنت های فارغ ده و پوهنحی ها می شود که این خود یک گام اساسی درراستای اعتبار بخشی و تقویت جایگاه پوهنتون های کشورمی باشد."

در این جلسه روی نظارت وارزیابی مجدد تعدادی از مؤسسه های تحصیلات عالی خصوصی؛ اِعمال شیوه های جدید برای اخذ امتحان محصلان پوهنتون های دولتی برای کاهش مشکلات در این روند و برخی موضوعات متفرقۀ دیگر نیز بحث صورت گرفت و راه حل های برای آن جست وجو گردید.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۱۲:۱۳
Background image

ورکشاپ نهایی سازی نصاب های 38 رشته تحصیلی آغاز شد

ورکشاپ پنج روزه نهایی سازی نصاب های 38 رشته تحصیلی که شامل بخش های انجنیری، تعلیم و تربیه و زراعت می شود، امروز در وزارت تحصیلات عالی آغاز گردید.

در این ورکشاپ روسا، معاونین و منشی های. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۴:۵۶
Background image

پروسه نظارت و ارزیابی برنامه های فوق لیسانس پوهنتون ها آغاز می شود

پروسه نظارت و ارزیابی برنامه های فوق لیسانس پوهنتون های خصوصی و دولتی به زودی آغاز می گردد.

به همین هدف امروز ورکشاپ آگاهی دهی از چگونگی آغاز روند ارزیابی برنامه های فوق لیسانس (ماستری. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۵ - ۵:۴۳
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی با سفیر ایران مقیم کابل دیدار نمود

سرپرست وزارت تحصیلات عالی با سفیر ایران مقیم کابل دیدار نموده، روی گسترش روابط علمی میان دو کشور تاکید ورزیدند.

در این دیدار پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات. . .

BACK TO NEWS