جلسه شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی دایر شد

baqir_hiadari
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۵:۲۴
شورای رهبری

چارچوب اعتباردهی برنامه های علمی، در جلسه شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی پیشکش گردیده و مورد تأیید قرار گرفت.

جلسه شورای رهبری تحت ریاست پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با اشتراک معین امور محصلان، رؤسای ادارات مرکزی، رؤسای پوهنتون‌های مرکزی و مشاوران وزارت تحصیلات عالی دایر گردید.

در آغاز چارچوب اعتباردهی برنامه علمی که به منظور اعتباردهی و ارتقای کیفیت پوهنتون ها ومؤسسات تحصیلات عالی به سطح برنامه های علمی در کشور آماده گردیده از سوی ریاست ارتقای کیفیت و اعتباردهی به جلسه شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی جهت نظر خواهی پیشکش شد ومورد تایید قرار گرفت.

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی تدوین چارچوب برنامه علمی را یک دستاورد مهم برای وزارت تحصیلات عالی و زمینه شگوفایی و رونق علمی در نهادهای تحصیلی خواند و با سپاسگزاری ازتلاش ریاست ارتقای کیفیت و اعتباردهی گفت که این چارچوب، فصل ناتمام برنامه های ارتقای کیفیت و اعتباردهی در نهادهای علمی را تمام می کند.

وزیر تحصیلات عالی چارچوب جدید اعتباردهی برنامه های علمی را معیاری و سازگار با معیارهای منطقه یی و جهانی عنوان نموده، گفت که اجراآت مطابق مواد مندرج آن باعث بهبود کیفیت و ارتقای اعتبار اکادمیک نهادهای علمی کشور خواهد شد.

وی افزود: "تدوین و تجدید چارچوب اعتباردهی برنامه علمی باعث تأمین کیفیت و رقابت مثبت میان نهادهای تحصیلات عالی در سطح دیپارتمنت های فارغ ده و پوهنحی ها می شود که این خود یک گام اساسی درراستای اعتبار بخشی و تقویت جایگاه پوهنتون های کشورمی باشد."

در این جلسه روی نظارت وارزیابی مجدد تعدادی از مؤسسه های تحصیلات عالی خصوصی؛ اِعمال شیوه های جدید برای اخذ امتحان محصلان پوهنتون های دولتی برای کاهش مشکلات در این روند و برخی موضوعات متفرقۀ دیگر نیز بحث صورت گرفت و راه حل های برای آن جست وجو گردید.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱/۱۴ - ۷:۱۱
Background image

طرح بدیل آموزش حضوری به شیوه آموزش الکترونیکی که از سوی وزارت تحصیلات عالی تهیه گردیده است؛ مورد تائید و استقبال گرم رییس جمهور کشور قرار گرفت.

 

در نشستی که امروز از طریق ویدیو کنفرانس با جلالتمآب محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور صورت گرفت، پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن سپاسگزاری از حمایت. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۶:۵۷
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی کمیسیون تثبیت قابلیت های ملی افغانستان را امروز افتتاح نمود

این کمیسیون به اساس فیصله شماره 12 کابینه دولت جمهوری اسلامی افغانستان مبنی بر تهیه سند تثبیت قابلیت های ملی افغانستان (NQF) و بر اساس پلان های اصلاحی و انکشافی وزارت تحصیلات عالی تحت. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۶:۴۸
Background image

پوهنوال صدیق الله بارکزی امروز به حیث رئیس جدید ریاست انکشاف برنامه های علمی وزارت تحصیلات عالی معرفی گردید.

پوهاند بری صدیقی معین امور محصلان و دکتور احمد سیرمهجور معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی از پوهنوال صدیق الله بارکرزی به عنوان کادرشایسته و وطن دوست یاکردند و از حمایت رهبری وزارت. . .

BACK TO NEWS