جلسه گزارش دهی جهت تطبیق تعهدات وزارت تحصیلات عالی تحت ریاست معین مالی و اداری این وزارت دایر شد

Akmal_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۴ - ۴:۱۱
MOHE

جلسه گزارشدهی در جهت تطبیق تعهدات وزارت تحصیلات عالی برنامه 2 دولتداری باز افغانستان (OGP) امروز تحت ریاست معین مالی و اداری این وزارت دایر شد

نور احمد درویش معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی گفت که به اساس برنامه2 دولت داری باز افغانستان، قرار است بازنگری 30 نصاب تحصیلی مطابق بازار کار کشور در مشارکت با چهره های اکادمیک، محققین، اعضای جامعه مدنی، متخصصین بین المللی و نمایندگان سکتور عامه و خصوصی تا اخیر جون 2021 تکمیل گردد.

به گفته موصوف از جمله 30 نصاب یاد شده تا کنون 6 نصاب تکمیل گردیده است و کار روی 14 نصاب دیگر جریان دارد.

معین مالی و اداری همچنان روی روابط و همکاری بیشتر ادارات ذیربط در جهت تطبیق تعهدات یاد شده تاکید نموده بخاطر تسریع روند کاری در زمینه هدایات لازم داد.

سازمان مشارکت دولتداری باز (OGP) یک سازمان بین المللی است که در راستای بلند بردن کارکرد حکومت، اشتراک مدنی شهروندان و تقویت حکومتداری باز، پاسخگو و اثر بخش فعالیت می کند. افغانستان نیز عضویت این سازمان را کسب نموده و در زمینه ترویج فرهنگ شفافیت، مشارکت مردم در پروسه حکومتداری و مبازره علیه فساد اداری با بکارگیری تکنالوژی های جدید در کشور کار می کند.

 

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۵:۴۹
Background image

وزارت تحصیلات عالی روی بهبود آموزشی و زیر بنایی موسسه تحصیلات عالی غور توجه جدی می نماید

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی طرح ها و پیشنهادات مردم غور را استماع نموده و به آنان وعده سپرد که روی بهبود وضعیت آموزشی و زیربنایی مؤسسه تحصیلات عالی این ولایت،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۴:۳۴
Background image

دکتور عباس بصیر با سفیر پاکستان ملاقات نمود

هشتصد تن از جوانانی که قبلا در بورسیه های تحصیلی کشور پاکستان کامیاب شده اند، در روزهای آینده ویزه های شان صادر و به آن کشور اعزام خواهند شد.

این مطلب در ملاقاتی که امروز میان دکتور. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۲:۳۳
Background image

پروسه بازنگری 33 پوهنتون و موسسه دولتی و خصوصی آغاز می شود

قرار است پروسه بازنگری 33 پوهنتون و موسسه دولتی و خصوصی کشور در چارچوب تضمین کیفیت و اعتبار دهی تا یک هفته دیگر آغاز گردد.

به همین منظور ورکشاپ چهار روزه آموزشی معرفی چارچوب تضمین. . .

BACK TO NEWS