سومین نشست مشاور مقام وزارت تحصیلات عالی با هیات رهبری پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی دایر شد

baqir_hiadari
یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۲:۳
دیدار

سومین نشست مشاور مقام وزارت تحصیلات عالی در امور تحقیقات علمی، به هدف تسریع کار ایجاد ژورنال علمی پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی، با هیأت رهبری این پوهنتون برگزار گردید.

در این نشست دکتورمحمد وسیم اقبال مشاورمقام وزارت تحصیلات عالی در امور تحقیقات علمی با پوهنمل دکتر ذبیح الله اسدی رییس پوهنتون یاد شده، استادان واعضای بورد علمی و تحقیقاتی این پوهنتون روی تسریع روند ایجاد ژورنال آن صحبت و تبادل نظر نمودند.

دکتور اقبال با تأکید روی تعیین اعضا از میان استادانی که سابقه اشتغال در بخش های تحقیقاتی و علمی داشته باشند، روی قالب، محدودۀ زمانی، محتویات و میزان کیفیت مقاله های علمی، و دیگر شاخصه های ژورنال این پوهنتون از نگاه دیزاین ساختار ویب سایت نشریاتی آن تبادل نظرکردند.

وی کار تحقیقاتی براساس شاخص‌ های ملی و جهانی علم سنجی را در پوهنتون های افغانستان نیازمند تعهد و تلاش های اکادمیک عنوان کرده، اخذ جواز (ISSN) و ایجاد ژورنال های ملی به سطح پوهنتون های مطرح کشور را زمینه ارتقای تدریجی این مؤسسات به مدارج عالی علمی و آشنا شدن کادر های جوان با فرهنگ پژوهش و تحقیقات استاندارد عنوان کرد.

دکتور اقبال گفت: " فعالیت های پژوهشی که محصول آن تولید علم براساس علم سنجی جهانی باشد می تواند جایگاه یک پوهنتون را در رده بندی های ملی و بین المللی تثبیت کند و به آن اعتبار ببخشد."

در این جلسه پوهنمل دکتر ذبیح الله اسدی رییس پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی، با ابراز شادمانی از اقدامات وزارت تحصیلات عالی، برای ایجاد ژورنال های علمی به سطح پوهنتون های کشور و تلاش دکتور اقبال مشاور مقام وزارت تحصیلات عالی در امور تحقیقات علمی، ایجاد ژورنال علمی را عاملی برای موفقیت علمی و برجسته شدن هویت پوهنتون ها عنوان کرد.

دکتر اسدی افزود که رهبریی پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی با تلاش و تقلای بیشتر از پیش برای فراهم کردن اسباب ایجاد و تداوم موفقیت آمیز این ژرونال از نشانی پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی کارمی کند و برای تحقق این برنامه هر چه در توان است دریغ نمی ورزند.

دیدار

طی این نشست اعضای ( Editorial board)، مسوول بخش ویب سایت، نشرات وسایر اعضای محوری، برای تدارک اقدامات عملی در این بخش تعیین و فیصله گردید تا 15 ماه جدی سال روان، مسوولیت های سپرده شده در این بخش را پیگری نموده و در جلسه بعدی گزارش خود از پیشرفت های کاری شان را ارایه بدهند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۱۲:۱۳
Background image

ورکشاپ نهایی سازی نصاب های 38 رشته تحصیلی آغاز شد

ورکشاپ پنج روزه نهایی سازی نصاب های 38 رشته تحصیلی که شامل بخش های انجنیری، تعلیم و تربیه و زراعت می شود، امروز در وزارت تحصیلات عالی آغاز گردید.

در این ورکشاپ روسا، معاونین و منشی های. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۴:۵۶
Background image

پروسه نظارت و ارزیابی برنامه های فوق لیسانس پوهنتون ها آغاز می شود

پروسه نظارت و ارزیابی برنامه های فوق لیسانس پوهنتون های خصوصی و دولتی به زودی آغاز می گردد.

به همین هدف امروز ورکشاپ آگاهی دهی از چگونگی آغاز روند ارزیابی برنامه های فوق لیسانس (ماستری. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۵ - ۵:۴۳
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی با سفیر ایران مقیم کابل دیدار نمود

سرپرست وزارت تحصیلات عالی با سفیر ایران مقیم کابل دیدار نموده، روی گسترش روابط علمی میان دو کشور تاکید ورزیدند.

در این دیدار پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات. . .

BACK TO NEWS