سومین نشست مشاور مقام وزارت تحصیلات عالی با هیات رهبری پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی دایر شد

baqir_hiadari
یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۲:۳
دیدار

سومین نشست مشاور مقام وزارت تحصیلات عالی در امور تحقیقات علمی، به هدف تسریع کار ایجاد ژورنال علمی پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی، با هیأت رهبری این پوهنتون برگزار گردید.

در این نشست دکتورمحمد وسیم اقبال مشاورمقام وزارت تحصیلات عالی در امور تحقیقات علمی با پوهنمل دکتر ذبیح الله اسدی رییس پوهنتون یاد شده، استادان واعضای بورد علمی و تحقیقاتی این پوهنتون روی تسریع روند ایجاد ژورنال آن صحبت و تبادل نظر نمودند.

دکتور اقبال با تأکید روی تعیین اعضا از میان استادانی که سابقه اشتغال در بخش های تحقیقاتی و علمی داشته باشند، روی قالب، محدودۀ زمانی، محتویات و میزان کیفیت مقاله های علمی، و دیگر شاخصه های ژورنال این پوهنتون از نگاه دیزاین ساختار ویب سایت نشریاتی آن تبادل نظرکردند.

وی کار تحقیقاتی براساس شاخص‌ های ملی و جهانی علم سنجی را در پوهنتون های افغانستان نیازمند تعهد و تلاش های اکادمیک عنوان کرده، اخذ جواز (ISSN) و ایجاد ژورنال های ملی به سطح پوهنتون های مطرح کشور را زمینه ارتقای تدریجی این مؤسسات به مدارج عالی علمی و آشنا شدن کادر های جوان با فرهنگ پژوهش و تحقیقات استاندارد عنوان کرد.

دکتور اقبال گفت: " فعالیت های پژوهشی که محصول آن تولید علم براساس علم سنجی جهانی باشد می تواند جایگاه یک پوهنتون را در رده بندی های ملی و بین المللی تثبیت کند و به آن اعتبار ببخشد."

در این جلسه پوهنمل دکتر ذبیح الله اسدی رییس پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی، با ابراز شادمانی از اقدامات وزارت تحصیلات عالی، برای ایجاد ژورنال های علمی به سطح پوهنتون های کشور و تلاش دکتور اقبال مشاور مقام وزارت تحصیلات عالی در امور تحقیقات علمی، ایجاد ژورنال علمی را عاملی برای موفقیت علمی و برجسته شدن هویت پوهنتون ها عنوان کرد.

دکتر اسدی افزود که رهبریی پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی با تلاش و تقلای بیشتر از پیش برای فراهم کردن اسباب ایجاد و تداوم موفقیت آمیز این ژرونال از نشانی پوهنتون تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی کارمی کند و برای تحقق این برنامه هر چه در توان است دریغ نمی ورزند.

دیدار

طی این نشست اعضای ( Editorial board)، مسوول بخش ویب سایت، نشرات وسایر اعضای محوری، برای تدارک اقدامات عملی در این بخش تعیین و فیصله گردید تا 15 ماه جدی سال روان، مسوولیت های سپرده شده در این بخش را پیگری نموده و در جلسه بعدی گزارش خود از پیشرفت های کاری شان را ارایه بدهند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۴:۱۶
Background image

مراکز آموزش زبان انگلیسی ( ELCLC) در پوهنتون های دولتی دوباره فعال می گردد

قرار است مراکز آموزش زبان انگلیسی ( ELCLC) به کمک سفارت ایالات متحده امریکا در یکتعداد از پوهنتون های دولتی دوباره فعال گردد.

این برنامه پس از یک سال وقفه در پوهنتون های کابل، پولی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۴:۱۴
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با شماری از مسوولان نهاد های تحصیلات عالی دیدار نمود

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی طی نشست های جداگانه با شماری از وکلای مردم در شورای ملی، مسوولان و اساتید نهاد های تحصیلات عالی دولتی و خصوصی و اعضای جامعه مدنی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۴:۱۲
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با اعضای دفتر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و اعضای جامعه مدنی دیدار کرد

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی، در نشست های جداگانه با شماری از اعضای دفتر مرکزی حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و استادان، محاسن سفیدان، اعضای جامعه مدنی و جوانان ولایت غزنی. . .

BACK TO NEWS