ورکشاپ آموزش پیشرفته مدیریت تکنالوژی معلوماتی و ارتباطی و تنظیم شبکه دایر گردید

baqir_admin
شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۶ - ۱۲:۲۴
ش

ورکشاپ آموزشی پیشرفته مدیریت تکنالوژی معلوماتی و ارتباطی و تنظیم شبکه برای کارمندان تکنالوژی معلوماتی (ICT ) تعدادی از پوهنتون های مرکز و ولایات با کمک دفتر HEDP در وزارت تحصیلات عالی دایر شد.

در محفل افتتاح این ورکشاپ نوراحمد درویش معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی، تدویر ورکشاپ یاد شده را در راستای ارتقای ظرفیت کارمندان تکنالوژی معلوماتی پوهنتون ها یک نیاز مبرم خوانده گفت که مراکز ICT یکی از اساسی ترین بخش ها در ارتقای کیفی، معیاری سازی و رشد و تقویت نظام تحصیلی در پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی محسوب می شود.

معین مالی و اداری با تشکر از دفتر HEDP و ریاست تکنالوژی معلوماتی بخاطر ایجاد همچو مراکز در نهاد های تحصیلی اظهار داشت که با استفاده از این مراکز، نهاد های تحصیلی قادر شده اند تا در گام نخست پوهنځی ها را از طریق شبکه با هم وصل نمایند، در گام دوم پوهنتون ها و در گام بعدی نهاد های تحصیلی کشور با پوهنتون های منطقه و جهان وصل گردیده است. وی افزود که استفاده از این تکنالوژی امکانات محصل محوری، تحقیق و استفادۀ محصلان و استادان را از تجارب و آثار علمی سایر پوهنتون ها به شمول کورس های انلاین فراهم نموده است.

نوراحمد درویش شاملان ورکشاپ را متوجه وظایف و مسؤولیت های شان در قبال استفادۀ موثر از مراکز ICT و حفاظت از وسایل و تجهیزات این مراکز نموده، از آنان خواست تا با استفاده از آموزش های نوین در این بخش در جهت رشد و موثریت بیشتر مراکز متذکره در نهاد های تحصیلی مربوط شان تلاش نمایند.

بعداً ضیاالرحمن اندړ رئیس دفتر HEDP روی ضرورت ارتقای ظرفیت کارمندان مراکز ICT، آشنایی آنان با برنامه های پیشرفته و مورد نیاز و حل مشکلات کاری این کارمندان تاکید نموده، برای رسیدگی به این موارد از آدرس دفتر HEDP وعدۀ هرگونه همکاری را داد.

همچنان مصطفی یونس زاد رئیس منابع بشری وزارت تحصیلات عالی با تشکر از دست اندرکاران راه اندازی این ورکشاپ، سرمایه گذاری برای ارتقای ظرفیت کارمندان را از مهم ترین سرمایه گذاری ها در ادارات خواند، وی ضمن موثر خواندن تدویر همچو ورکشاپ ها دربخش تکنالوژی معلوماتی برای رشد و تقویت تحصیلات عالی کشور، بر تداوم این گونه برنامه ها در حوزۀ تحصیلات عالی کشور تاکید کرد.

پوهنمل شکریه جمال رئیس تکنالوژی معلوماتی وزارت تحصیلات عالی نیز روی نقش کارمندان IT در استفادۀ موثر از وسایل تخنیکی و موثریت تکنالوژی معلوماتی در نظام تحصیلات عالی صحبت نمود.

این ورکشاپ 6 روز دوام دارد و در آن کارمندان IT نهاد های تحصیلات عالی پولی تخنیک کابل، طبی کابل، البیرونی، بغلان، بامیان، شیخ زاید خوست و تخار شرکت نموده اند.

قابل ذکر است که دور نخست این ورکشاپ قبلا با کمک دفتر HEDP و با اشتراک کارمندان تکنالوژی معلوماتی 7 نهاد تحصیل دولتی دایر گردیده بود که نتایج خوبی را در قبال داشت.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۳ - ۱۴:۷
Background image

به منظور چگونگی فعال نمودن دوباره سیستم آوزش الکترونیکی (Afghan X)) نشستی میان نهاد های تحصیلی دولتی مرکز و زون های کشور، تحت ریاست رئیس تکنالوژی معلوماتی وزارت تحصیلات عالی برگزار گردید.

۱۴۴۴/۱/۱۶
۱۴۰۱/۵/۲۳

در نشست یاد شده که مسئولان پوهنتون های مرکز به صورت حضوری و نمایندگان پوهنتون های ولایات بشکل آنلاین حضورداشتند، انجنیر احمد ضیاء جبارخیل رئیس تکنالوژی معلوماتی. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۳ - ۱۳:۲۲
Background image

پیام الحاج مولوی عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی به مناسبت روز استقلال!

 ۲۴ اسد روز فتح برای افغان ها است، که با قربانی های زیاد افغان ها بدست آمده است، قربانی های افغانان به منظور نظام اسلامی بود و این روز نوید دهنده همین نظام است. افغانان باید با خون خود. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۳ - ۱۳:۱
Background image

د لوړو زده کړو وزارت معلوماتي ټکنالوژۍ د رئیس په مشرۍ د مرکز او زونونو دولتي پوهنتونونو تر منځ د ( Afghan X) الکترونیکي زده کړو سیسټم د فعالولو په موخه ناسته وشوه.

۱۴۴۴/۱/۱۶
۱۴۰۱/۵/۲۳

په یاده ناسته کې د مرکز پوهننتونو مسؤلانو په حضوري او د زونونو پوهنتونونو استازو په انلاین ډول ګډون کړی و. 
د لوړو زده کړو وزارت د معلوماتي ټکنالوژۍ رئیس انجنیر. . .

BACK TO NEWS